Aktualności
Co nowego w szkole?Przedszkolaki z wizytą w bibliotece z okazji Dnia Bibliotekarza 📚
- 10.06.2026
- 1
Z okazji Dnia Bibliotekarza nasze przedszkolaki odwiedziły bibliotekę. Pani Jola przeczytała dzieciom ciekawe opowiadania, opowiedziała o pracy bibliotekarza, zaletach czytania, z czego składa się książka oraz przypomniała o zasadach dbania o książki. Dzieci poznały również hasło „Biblioteka, otwierasz, odkrywasz”, a na zakończenie wykonały piękne zawieszki – liska. Dziękujemy za miłe spotkanie i wspólnie spędzony czas! 📚🦊
- Przedszkolaki z wizytą w bibliotece z okazji Dnia Bibliotekarza 📚: Czytaj więcej
Rodzice i nauczyciele czytają dzieciom 📚
- 10.06.2026
- 8
W ramach Narodowego Programu Czytelnictwa nasze przedszkole odwiedzili wyjątkowi goście. W akcji wzięli udział rodzice – pani Basia i pani Ewelina, nauczyciele ze szkoły – pani Iza, pani Aneta i pani Joanna, a także pani Jola bibliotekarka.
Dzieci z ogromnym zainteresowaniem i uwagą słuchały czytanych bajek oraz opowiadań. Spotkania sprawiły wszystkim wiele radości i były doskonałą okazją do rozwijania miłości do książek i wspólnego spędzania czasu.
- Rodzice i nauczyciele czytają dzieciom 📚: Czytaj więcej
Jemy zdrowo i kolorowo! Dzień koloru czerwonego i różowego ❤️🩷
- 05.06.2026
- 1
29.05.2026r. w naszej szkole królowały barwy czerwone i różowe. Uczniowie oraz nauczyciele założyli ubrania w tych kolorach, dzięki czemu szkolne korytarze stały się wyjątkowo barwne i radosne. Ważnym elementem tego dnia było promowanie zdrowego odżywiania. Uczniowie przynieśli czerwone oraz różowe warzywa i owoce. W śniadaniówkach można było zobaczyć truskawki, maliny, winogrona, arbuzy, czerwone jabłka, rzodkiewki, pomidory oraz czerwoną paprykę. Wszystkie wymienione owoce i warzywa są bogate w witaminy i składniki odżywcze, które pomagają nam dbać o zdrowie i dobre samopoczucie. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i pomysłowość. Czekamy na kolejny zdrowy, kolorowy dzień!
- Jemy zdrowo i kolorowo! Dzień koloru czerwonego i różowego ❤️🩷: Czytaj więcej
„Edukacja z Wojskiem” – V edycja projektu
- 04.06.2026
- 4
Uczniowie klas I-III uczestniczyli wczoraj w V edycji projektu „Edukacja z Wojskiem”, realizowanego we współpracy z żołnierzami Centrum Szkolenia Wojsk Specjalnych w Lublińcu. Celem przedsięwzięcia było kształtowanie postaw odpowiedzialności za bezpieczeństwo własne i innych oraz rozwijanie wiedzy z zakresu obronności i reagowania w sytuacjach kryzysowych.
- „Edukacja z Wojskiem” – V edycja projektu: Czytaj więcej
Konkurs "Mam Talent" z okazji Dnia Dziecka ☺️
- 04.06.2026
- 15
Z okazji Dnia Dziecka w naszej szkole odbył się konkurs „MamTalent”✨️
W wydarzeniu wzięło udział wielu uczniów, którzy zaprezentowali swoje niezwykłe umiejętności. Na scenie można było zobaczyć między innymi występy wokalne, taneczne i słowne🎤🎶
Wszyscy uczestnicy byli świetnie przygotowani i dostarczyli publiczności wielu pozytywnych emocji👏Jury miało trudne zadanie, ponieważ poziom występów był bardzo wyrównany. Po długich obradach wyłoniono zwycięzców, którzy otrzymali nagrody. Dodatkowo została przyznana nagroda publiczności👫
- Konkurs "Mam Talent" z okazji Dnia Dziecka ☺️: Czytaj więcej
DZIEŃ BEZ PLECAKA W NASZEJ SZKOLE 😊🎒🧳💼👜
- 04.06.2026
- 1
Dzień bez plecaka to jedno z najbardziej pomysłowych i zabawnych wydarzeń w szkole. Tego dnia uczniowie zostawiają swoje plecaki w domu i przynoszą książki w nietypowych przedmiotach. Kreatywność uczniów nie znała granic. Zeszyty i podręczniki można było zobaczyć w walizkach, koszykach, wiaderkach, wózkach, a nawet w odkurzaczach, transporterach dla zwierząt, traktorkach, czy nawet suszarkach na pranie. Wydarzenie dostarczyło wszystkim wielu powodów do śmiechu i dobrej zabawy. Korytarze szkolne wypełniły się niezwykłymi " zamiennikami" plecaków, a uczniowie chętnie prezentowali swoje pomysłowe rozwiązania. Członkowie Samorządu Uczniowskiego postanowili nagrodzić uczniów, których pomysły były najciekawsze - po 1 osobie z każdej klasy. Gratulujemy i z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję tego wyjątkowego dnia!
- DZIEŃ BEZ PLECAKA W NASZEJ SZKOLE 😊🎒🧳💼👜 : Czytaj więcej
Wycieczka klas I-III do Opola😊
- 04.06.2026
Klasy I-III z wychowawczyniami uczestniczyły w wycieczce do Opola. Naszą przygodę rozpoczęliśmy od rejsu statkiem po Odrze, podczas którego mogliśmy podziwiać widoki miasta.
Następnie udaliśmy się do Katedry Podwyższenia Krzyża Świętego w Opolu. Zachwyciła nas jej imponująca architektura oraz bogato zdobione wnętrze. Poznaliśmy także historię tego ważnego zabytku.
- Wycieczka klas I-III do Opola😊: Czytaj więcej
WIZYTA KLASY 5 W BIBLIOTECE W LISOWICACH 📙📚
- 23.05.2026
- 2
Uczniowie klasy 5 wraz z wychowawcą skorzystali z zaproszenia pani Joli i wybrali się do lokalnej biblioteki. Była to bardzo ciekawa wizyta, podczas której dzieci miały okazję dowiedzieć się co dzieje się z nowymi książkami zanim trafią na biblioteczne półki. Pani Jola pokazała uczniom na których stronach oraz w jakich miejscach muszą pojawić się pieczątki. Następnie uczniowie mieli bardzo ważne i odpowiedzialne zadanie: samodzielnie pieczętowali nowe pozycje książkowe- oczywiście pod nadzorem pani Joli. Dziękujemy!
- WIZYTA KLASY 5 W BIBLIOTECE W LISOWICACH 📙📚 : Czytaj więcej
Wybory do Młodzieżowej Rady Gminy Pawonków ☺️
- 19.05.2026
- Wybory do Młodzieżowej Rady Gminy Pawonków ☺️: Czytaj więcej
Konkurs matematyczny w kl. II☺️
- 19.05.2026
W klasie drugiej został zorganizowany konkurs matematyczny✍️ "Kangurek"🦘, w którym uczniowie mogli sprawdzić swoje umiejętności logicznego myślenia i liczenia. Uczestnicy z dużym zaangażowaniem rozwiązywali zadania konkursowe. Najlepsi uczniowie otrzymali nagrody oraz pamiątkowe dyplomy.
I miejsce zajął Bartek
- Konkurs matematyczny w kl. II☺️: Czytaj więcej
Zakończenie Tygodnia Bibliotek w klasie 3 ‼️📝
- 15.05.2026
- 1
Klasa 3 wybrała się do lokalnej biblioteki w Lisowicach z okazji zakończenia Tygodnia Bibliotek. Uczniowie mieli okazję poznać zasady funkcjonowania biblioteki, obejrzeć ciekawe książki oraz uczestniczyć w zajęciach przygotowanych przez P. Jolę. Wyjście było doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych i spędzania czasu w miłej atmosferze. Dzieci wróciły zadowolone i pełne nowych wrażeń. BARDZO DZIĘKUJEMY ZA ZAPROSZENIE 🫶🏻☀️🪄📜❤️
- Zakończenie Tygodnia Bibliotek w klasie 3 ‼️📝: Czytaj więcej
🌍 Dzień Ziemi w naszym przedszkolu 🌱
- 04.05.2026
- 8
Dzień Ziemi świętowaliśmy w wyjątkowy i bardzo aktywny sposób! Dzieci miały okazję dowiedzieć się, jak ważna jest troska o naszą planetę. Rozmawialiśmy o tym, jak prawidłowo segregować śmieci, co jest dobre dla Ziemi, a co jej szkodzi oraz jak na co dzień możemy o nią dbać.
Przedszkolaki z ogromnym zaangażowaniem układały Ziemię z różnych materiałów i struktur, rozwijając swoją kreatywność i wyobraźnię. Z tej okazji każde dziecko wykonało również własną opaskę na głowę 🌎
- 🌍 Dzień Ziemi w naszym przedszkolu 🌱 : Czytaj więcej
Wyniki Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Kotylion Inspirowany Kokardą Narodową”🤍❤️
- 30.04.2026
Z radością informujemy o wynikach Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Kotylion Inspirowany Kokardą Narodową”.🤍❤️
W naszej szkole odbył się etap szkolny konkursu, podczas którego uczniowie wykazali się dużą kreatywnością, starannością oraz znajomością symboliki narodowej. Spośród wielu pięknych i pomysłowych prac wyłoniono jedną, która reprezentowała naszą szkołę na etapie wojewódzkim.😊
- Wyniki Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Kotylion Inspirowany Kokardą Narodową”🤍❤️: Czytaj więcej
Niezwykła lekcja historii z okazji Święta Uchwalenia Konstytucji 3 Maja 🤍❤️🤍❤️
- 30.04.2026
- 2
W naszej szkole odbyła się uroczysta Akademia z okazji Święta Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.🇵🇱🇵🇱To wyjątkowe wydarzenie zostało przygotowane przez uczniów klasy VI wraz z wychowawczynią, którzy zaprezentowali przedstawienie w nieco innej, bardzo ciekawej formie – jako żywą lekcję historii.
Podczas występu uczniowie przenieśli widzów w czasy XVIII wieku, przybliżając okoliczności powstania pierwszej w Europie i drugiej na świecie konstytucji. W interesujący i przystępny sposób przedstawili najważniejsze wydarzenia oraz postacie związane z uchwaleniem tego doniosłego aktu.📜
- Niezwykła lekcja historii z okazji Święta Uchwalenia Konstytucji 3 Maja 🤍❤️🤍❤️: Czytaj więcej
How to make the best waffles? Jak zrobić najlepsze gofry? 🧇😊👌
- 29.04.2026
- 5
Gofry na lekcji języka angielskiego to popularna metoda CLIL (zintegrowane kształcenie przedmiotowo- językowe), łącząca naukę słownictwa: (przepis, składniki, czynności) z praktyką językową i zabawą. Uczniowie klasy 6 w ramach programu nauczania języka angielskiego poznali nazwy produktów spożywczych, słownictwo związane z gotowaniem oraz proste przepisy kulinarne. Aby lepiej zapamiętać materiał uczniowie postanowili wykorzystać wiedzę w praktyce- najpierw wykonali przepisy ulubionych potraw, następnie w szkole wspólnie przygotowali waffles - gofry, które zjedli ze smakiem. Nie obeszło się też bez dodatków- bitej śmietany oraz owoców. Możemy śmiało stwierdzić, iż była to: "the most delicious English lesson" 😊👌🧇
- How to make the best waffles? Jak zrobić najlepsze gofry? 🧇😊👌: Czytaj więcej
Healthy meals! Zdrowe posiłki 🍎🫐🍌🥒🥗🥛🥪🥚🍗🍲
- 28.04.2026
- 1
Healthy meals! Zdrowe posiłki 🍎🫐🍌🥒🥗🥛🥪🥚🍗🍲
Zdrowe odżywianie się jest bardzo ważne, ponieważ bezpośrednio wpływa na funkcjonowanie naszego organizmu, poziom energii oraz samopoczucie. Doskonale wiedzą o tym nasi uczniowie, którzy wykonali prace plastyczno- językowe związane z tą tematyką. Przy okazji utrwalili znajomość słownictwa dotyczącego nazw produktów spożywczych oraz posiłków w języku angielskim. To była naprawdę fajna zabawa!
- Healthy meals! Zdrowe posiłki 🍎🫐🍌🥒🥗🥛🥪🥚🍗🍲 : Czytaj więcej
Zachęcamy do udziału ☺️
- 28.04.2026
- Zachęcamy do udziału ☺️: Czytaj więcej
Szkolna wycieczka zagraniczna 🇮🇹🇨🇭🇩🇪
- 26.04.2026
- 16
Szkolna wycieczka zagraniczna do
🇮🇹Włoch,
🇨🇭Szwajcarii,
🇩🇪Niemiec.
W dniach 13 -18 kwietnia uczniowie naszej szkoły udali się na szkolną wycieczkę zagraniczną.
Pierwszym punktem był Mediolan. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od legendarnego stadionu San Siro, który zrobił ogromne wrażenie na wszystkich miłośnikach piłki nożnej ⚽️
- Szkolna wycieczka zagraniczna 🇮🇹🇨🇭🇩🇪: Czytaj więcej
Klasa VI odwiedza bibliotekę w Lisowicach 📚📚📚
- 26.04.2026
- 5
22 kwietnia obchodzimy Dzień Ziemi, a 23 kwietnia Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Z tej okazji uczniowie klasy 6 odwiedzili bibliotekę w Lokalnym Centrum Społeczno-Kulturalnym w Lisowicach i wzięli udział w warsztatach poświęconych historii i budowie książki. Wykonali też plakaty z kawałków starych gazet i czasopism przedstawiające Ziemię. Mieli też okazję pisać na starej maszynie do pisania. Cała wizyta przebiegła w miłej atmosferze dzięki sympatycznej Pani Joli.😊
- Klasa VI odwiedza bibliotekę w Lisowicach 📚📚📚: Czytaj więcej
Obchody Dnia Ziemi w naszej szkole 🌍🌎🌏
- 22.04.2026
- 5
W naszej szkole świętowaliśmy Dzień Ziemi w sposób aktywny i pełen zaangażowania. Z tej okazji została przygotowana gazetka tematyczna oraz wystawa prac uczniów, poświęcona naszej planecie. Dla uczniów zorganizowano również stacje zadaniowe, które pozwoliły w ciekawy i przystępny sposób poszerzyć wiedzę ekologiczną oraz utrwalić dobre nawyki związane z dbaniem o środowisko. Dodatkową atrakcją była ekologiczna gra podłogowa, w której chętni uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę i świetnie się przy tym bawić. Dziękujemy za wspólne świętowanie. Pamiętajmy, że o naszą planetę warto dbać każdego dnia.🙂
- Obchody Dnia Ziemi w naszej szkole 🌍🌎🌏: Czytaj więcej
Bieżące informacje
Liczba wizyt
liczba odwiedzin: 306860