• Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2022/2023

• 26.06.2023
          • Ach, co to był za rok !!!

Ach, co to było za zakończenie!!!

Było uroczyście, podniośle i do tego rzewnie....

Po odśpiewaniu hymnu głos zabrała dyrektor Zespołu Szkolno- Przedszkolnego, pani irena Kazek, która podziękowała nauczycielom, wychowawcom, pracownikom niepedagogicznym, rodzicom i uczniom za wspólnie spędzone 10 miesięcy oraz trud pracy w mijającym już roku szkolnym. Wszystkim wyróżnionym uczniom zostały wręczone przez panią Dyrektor i wychowawców, świadectwa. Nagrody książkowe, jak co roku, zostały ufundowane przez Radę Rodziców. Nie zapomniano również o listach gratulacyjnych dla rodziców uczniów, którzy otrzymali promocję z wyróżnieniem oraz podziękowań rodzicom, którzy przez ostatni rok służyli nam swoją radą, wsparciem i nieocenioną pomocą.

Uroczystość ta była  wyjątkowa dlatego, że stanowiła jednocześnie pożegnanie przechodzącej na emeryturę naszej wspaniałej, wieloletniej dyrektor,  Ireny Kazek.

W efekcie podczas zakończenia roku szkolnego nie brakowało chwil wzruszenia oraz licznych gratulacji. Odchodzącej pani Dyrektor za wspaniałą współpracę dziękowali uczniowie, rodzice oraz grono- pedagogiczne. Uczniowie klasy piątej na tę okoliczność przygotowali specjalne przedstawienie.

• Pożegnaliśmy przedszkole ❤️

• 22.06.2023
          • Sześciolatki zakończyły swój pierwszy etap edukacji. Dużo się nauczyły w przedszkolu, zdobyły wiele  wiadomości, sprawności i umiejętności, a przede wszystkim zrobiły wielki krok ku samodzielności. Są dobrze przygotowane do kolejnego etapu edukacji jakim jest szkoła, ale pamiętajmy, że należy je wspierać, doceniać i motywować. Na zakończenie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy a także ufundowane przez Radę Rodziców upominki.

Dziękujemy za wspólnie przeżyte chwile, życzymy dobrego wypoczynku oraz tego, by każdy spędzony dzień w szkole był dla was wspaniałą przygodą.

• Egzamin na kartę rowerową

• 21.06.2023
          • Uczniowie z klasy czwartej opanowali przepisy ruchu drogowego i z powodzeniem przebrnęli przez część praktyczną egzaminu na kartę rowerową.

Egzamin nie tylko skupiał się na aspektach związanych z ruchem drogowym, ale również na promowaniu roweru jako środka transportu, rekreacji i sportu. Dla uczniów był to ważny krok w zdobyciu wiedzy i umiejętności, które pozwolą im bezpiecznie poruszać się na drogach.

Przeprowadzenie egzaminu na kartę rowerową było możliwe dzięki zaangażowaniu pani Anety Macioł- Cebula oraz  pana Daniela Rybaka, którzy pełnili rolę egzaminatorów. Ich doświadczenie i wiedza były nieocenione podczas oceny wiadomości i umiejętności uczniów oraz przekazywaniu im cennych wskazówek dotyczących bezpiecznej jazdy na rowerze.

W trakcie egzaminu uczniowie musieli wykazać się praktyczną znajomością przepisów ruchu drogowego, umiejętnością odpowiedniego sygnalizowania zamiaru skrętu czy zatrzymania, a także właściwym zachowaniem się na drodze w różnych sytuacjach. Egzamin stanowił również okazję do praktycznego utrwalenia podstawowych zasad bezpieczeństwa związanych z korzystaniem z roweru.

• GMINNY KONKURS ORTOGRAFICZNO-CZYTELNICZY

• 14.06.2023
          • Mamy kolejny powód do dumy 👏🏻 Wczoraj na konkursie ortograficzno- czytelniczym w Kośmidrach zdobyliśmy jako drużyna pierwsze miejsce, a w rywalizacji indywidualnej trzecie miejsce  wywalczyła Lena.

Brawa dla Leny, Adama i Tomka 👏🏻👑👑👑🥇🥉🥰

• ,,Poznaj bliżej polskie symbole narodowe''

• 14.06.2023
          • W ramach projektu ,,Poznaj bliżej polskie symbole narodowe'' odbyło się w naszej szkole spotkanie ze znanym historykiem, pisarzem i dziennikarzem, panem Markiem Szołtyskiem. W czasie niezwykle interesującej prelekcji zapoznaliśmy się z historią symboli narodowych na Śląsku. Spotkanie było bardzo udane. Nasz gość sprawił, że trudne fakty historyczne zrozumieli i zapamiętali wszyscy uczestnicy spotkania.

Dziękujemy Pani Jolancie Piosek z Publicznej Biblioteki w Lisowicach za zorganizowanie tak wspaniałego wydarzenia.

• #JakNieCzytamJakCzytam

• 13.06.2023
          • W naszym Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Lisowicach 7 czerwca odbyła się akcja pod hasłem:

#JakNieCzytamJakCzytam

Mieliśmy spotkać się koło Smoka Wawelskiego z Lisowic, który miał przejąć pieczę nad naszym czytaniem, ale pogoda pokrzyżowała nam plany.

Dlatego zostaliśmy w szkole i akcja odbyła się nie "pod chmurką", ale jak to się na Śląsku mówi "pod gibzdeka"(czyli pod sufitem").

Mimo,że jesteśmy bardzo małą społecznością to wiemy bardzo dobrze,że "Kto czyta, ten żyje podwójnie. "

• DZIEŃ DZIECKA W PRZEDSZKOLU

• 05.06.2023
          • Przedszkolaki spędziły dzisiejszy dzień w gospodarstwie agroturystycznym znajdującym się nieopodal Przedszkola. Dzieci mogły zobaczyć m.in zwierzęta takie jak: alpaki, osła, kozy, spróbowaly także swoich sił w dojeniu krowy. Na przedszkolaki oprócz zwierząt czekały także zabawy na dmuchanym zamku i pieczona kiełbaska. Dziękujemy gospodarzom za gościnność, a naszym przedszkolakom życzymy uśmiechu na buzi każdego dnia.