• Aktualności

  • Aktualności

          • NARODOWE CZYTANIE 2022

          • 07.09.2022
          • 5 września czniowie klasy 6 wzięli udział w corocznej akcji Narodowego Czytania organizowanej pod patronatem pary prezydenckiej. W tym roku czytaliśmy fragmenty ,,Ballad i romansów'' Adama Mickiewicza.

          • Trening emocjonalny

          • 26.06.2022
          • W naszej szkole odbywały się w klasach 1-3 zajęcia w ramach Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej pod nazwą Wspomaganie rozwoju kompetencji emocjonalno-spolecznych. Uczniowie chętnie brali udział w tych spotkaniach.

          • Koncert w Szkole Muzycznej w Lublińcu

          • 09.06.2022
          • 8 czerwca uczniowie z klasy I uczestniczyli w pięknym koncercie w wykonaniu uczniów Szkoły Muzycznej w Lublińcu. Młodzi artyści przedstawili utwory, tańce i pieśni do bajki muzycznej "Kot w butach,,. Dzieci były bardzo zadowolone i zachwycone kolorowymi strojami. Mogły zobaczyć wykonawców, którzy grali na różnych instrunentach: fortepianie, akordeonie, wiolonczeli, skrzypcach, saksofonie, waltorni oraz instrumentach perkusyjnych.

          • Wycieczka do Agrogospodarstwa "Pod Skałką"

          • 01.06.2022
          • 31 maja odbyła się wycieczka do Agrogospodarstwa ''Pod Skałką". Przedszkolaki wzięły udział w warsztatach edukacyjnych podczas których wzbogaciły swoją wiedzę na temat mleka i produktów mlecznych. Największym wyzwaniem okazało się dojenie krowy oraz zrobienie masła. W gospodarstwie zobaczyliśmy m. in wielbłąda, osla oraz mogliśmy posłuchać ciekawych informacji o życiu tych zwierząt. Dzieci bawiły się także na dmuchanych  zamkach oraz mogły zjeść smaczną watę cukrową.

          • DZIEŃ MATKI

          • 01.06.2022
          • Z okazji Dnia Matki przedszkolaki przygotowaly występy. Starszacy przedstawili bajkę pt. "Czerwony Kapturek", a maluszki podziękowały Mamom za bezgraniczną miłość wierszami, piosenką i tańcem. Dzieci zaprosiły także Mamy do wspólnej zabawy.

          • Z wizytą w bibliotece

          • 01.06.2022
          • Z okazji tygodnia bibliotek w celu promowania książki i czytelnictwa starszaki poznały pracę bibliotekarki. Miały okazję opieczętować nowe książki. Hania i Alicja w kategorii najmłodszych zdobyły nagrody książkowe w konkursie "Najlepszy czytelnik 2021 roku"

          • Wyróżnienia w konkursie ,,Książka na dobry humor"

          • 08.05.2022
          • Nasza szkoła ma kolejne powody do dumy i radości, ponieważ dwie uczennice klasy 4- Paulina Gros i Julia Miłek otrzymały wyróżnienia w konkursie ,,Książka na dobry humor''. Konkurs został zorganizowany przez Bibliotekę Jednostki Wojskowej w Lublincu. Zadaniem uczestników było napisanie pracy pisemnej dotyczącej książki, która poprawia humor oraz wykonanie pracy plastycznej. Nasze dziewczyny spisały się rewelacyjnie. Wyróżniono je spośród 60 uczestników.

            Wszystkim laureatom i uczestnikom serdecznie gratulujemy!!!

          • Wiwat król! Wiwat Konstytucja!

          • 03.05.2022
          • W piątek- 29 kwietnia, w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Święta Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie klasy 5 zaprezentowali program artystyczny, dzięki któremu mogliśmy przypomnieć sobie te ważne wydarzenia z historii naszego kraju. 

          • Rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego

          • 03.05.2022
          • Konkurs fotograficzny na najciekawsze przebranie za ulubionego bohatera z książki został rozstrzygnięty!!! Wszyscy uczestnicy pięknie się zaprezentowali. Komisja konkursowa przyznała trzy nagrody:
            I miejsce dla Oskara Majewskiego 🥇, który zaprezentował się jako Staś Tarkowski z ,,W pustyni i w puszczy'', 
            II miejsce dla Adama Kopyto 🥈jako ,,Kota w butach'', 
            III miejsce dla Pauliny Gros 🥉jako ,,Neli-Małej Reporterki''. Śmiało możemy stwierdzić, że obchody Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich były udane✍️📖📚📸

          • Czytanie pod chmurką

          • 03.05.2022
          • 27 kwietnia w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Lisowicach odbyło się "Czytanie pod Chmurką". Przywitała nas cudowna pogoda. Było miło i gwarnie.Czytalismy fragmenty ukochanych książek. Prawdą są słowa, że "Książki - to najlepsi nasi przyjaciele. Nie wyśmieją nas, nie zdradza, a nauczą wiele."

          • Z wizytą w lokalnej bibliotece

          • 25.04.2022
          • Klasa 4 wybrała się z wizytą do lokalnej biblioteki. Uczniowie obejrzeli film, który przedstawił im historię obchodzonego 23 kwietnia Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich. Wysłuchali ciekawej opowieści Pani bibliotekarki oraz wzięli udział w warsztatach. Wykonali samodzielnie róże z papieru pozyskanego ze starych książek. Dlaczego róże? Jest to symbol związany z legendą o złym smoku, który pożerał panny. Waleczny książę go pokonał, a z jego krwi wyrosła piękna, czerwona róża.