Święto to promuje czytelnictwo wśród najmłodszych i obchodzone jest w dniu urodzin Hansa Christiana Andersena – autora ukochanych baśni.
W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa nasze przedszkolaki odwiedziły bibliotekę, gdzie Pani Jola opowiedziała o znaczeniu tego wyjątkowego dnia. Dzieci wysłuchały bajki „Księżniczka na ziarnku grochu” oraz opowieści z teatrzyku kamishibai – o zielonym groszku i dwóch ptaszkach. 🫛🐦
Na zakończenie wykonały kolorowanki i spędziły radosny czas na placu zabaw, ciesząc się piękną, wiosenną pogodą. 🌸🌞