Po ciężkiej pracy w I półroczu nauki uczniowie niewątpliwie zasłużyli na odpoczynek oraz dobrą rozrywkę w postaci zabawy karnawałowej, która odbyła się 13 lutego. Rano odbył się bal dla klas młodszych, a w godzinach popołudniowych dla starszych uczniów. Niesamowite przebrania, dużo zabawy i śmiechu, odświętnie udekorowana sala oraz DJ stworzyły inspirujący do tańców klimat. Wszyscy bawili się znakomicie.
Dziękujemy Radzie Rodziców za zorganizowanie DJ-a i poczęstunku przygotowanego przez Koło Gospodyń Wiejskich w Solarni oraz wszystkim rodzicom za przygotowanie przepięknych strojów karnawałowych dla swoich dzieci.
Dzień ten dostarczył dzieciom wielu przeżyć i miłych wrażeń, zresztą - zobaczcie sami! Kolejny bal karnawałowy już za rok. 🥳🎉🦹♀️🦸💃🏻🕺
Aktualności
Szkolny Bal Karnawałowy 2025 🥳🎉🦹♀️🦸💃🏻🕺
- 20.02.2025
- 10
Dzień Piżamy w naszej szkole 😊
- 20.02.2025
- 1
Dnia 05.02.2025r. z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego po raz kolejny zorganizowany został "Dzień Piżamy". Na szkolnych korytarzach można było spotkać uczniów w kombinezonach piżamowych, przebranych za różne postacie. Niektórzy przynieśli nawet swoje ulubione poduszki i przytulanki. Samorząd Uczniowski naszej szkoły poprzez zorganizwanie tego dnia chciał zwrócić uwagę na zdrowie i empatię oraz okazać solidarność z dziećmi nieuleczalnie chorymi, których codziennym ubiorem jest właśnie piżama. Dziękujemy! 😊
Spotkanie z książką
- 20.02.2025
Dnia 3 lutego 2025 roku odbyło się w Przedszkolu w Lisowicach "Spotkanie z książką", które poprowadziła pani z biblioteki - Jolanta Młynek. Zastosowano elementy biblioterapii. Rozmawiano z grupą młodszą i starszą na temat: Czym dla dzieci jest dom, rodzina, rodzeństwo?! Następnie pani Jola przeczytała książeczki wydane przez Media Rodzinę z serii: "Mądra mysz." Oto tytuły, które polecam także rodzicom: "Zuzia pomaga mamie." Liany Schneider oraz " Maks nie rozmawia z obcymi." Christiana Tielmanna.
Przedszkolaki zilustrowały pięknie książeczki. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze.
"EKSPERYMENTY W SZKOLE? DLACZEGO NIE!"
- 09.02.2025
- 1
W dniu 21.01. br w naszej szkole gościliśmy przedstawiciela grupy ZAELEKTRYZOWANI, który w ciekawy sposób przybliżył uczniom naszej szkoły tajniki chemii i fizyki w praktycznym wykorzystaniu. Nasz gość angażując dzieci w doświadczenia udowodnił, że ścisłe nauki nie są takie straszne, jeśli się podejdzie do nich z przymrużeniem oka. Uczestnicy pokazu chętnie obserwowali właściwości ciekłego azotu, możliwości wykorzystania helu i zasadę zjawiska osmozy. Nie obyło się bez kontrolowanego mikrowybuchu.😊 Dziękujemy grupie ZAELEKTRYZOWANI za przybycie oraz pełną inspiracji prelekcję i życzymy dalszych sukcesów w kreatywnym kształtowaniu umysłów młodych ludzi. 😊🧪⚗️
Dzień Popcornu 😊
- 09.02.2025
19 stycznia według kalendarza świąt nietypowych przypada Dzień Popcornu. W naszej szkole obchodziliśmy to święto w poniedziałek 20 stycznia. Dzięki inicjatywie Samorządu Uczniowskiego można było zakupić popcorn podczas przerw między lekcjami. Ta popularna przekąska towarzyszy nam szczególnie podczas filmów w kinie lub w domu, ale też w czasie różnych spotkań czy też imprez. Nasi uczniowie mogli zajadać się nią do woli. Bardzo dziękujemy za pomoc w organizacji i współpracę wszystkim zaangażowanym 😊💪🤗.
Dzień Kubusia Puchatka 🍯
- 09.02.2025
- 2
18 stycznia przypadał Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka. Postać znana i lubiana przez dzieci, uczy, że warto cieszyć się z najmniejszych rzeczy oraz być życzliwym dla innych. Dla Kubusia przyjaźń i pomaganie przyjaciołom są bardzo ważne. W piątkowy poranek Pani Jola przybyła do przedszkola i przeczytała Kubusiową historyjkę w ramach czytelnictwa, za co bardzo dziękujemy. Przedszkolaki rozwiązywały również zagadki dotyczące przyjaciół ze Stumilowego Lasu, układały puzzle, memory, kodowały z Genibotem, wykonywały prace plastyczne związane z Kubusiem. Były zabawy muzyczne oraz degustacja przysmaku Kubusia, czyli miodku. To był prawdziwie Kubusiowy dzień! 🧸🍯
Powitanie ZIMY ❄️☃️❄️
- 09.02.2025
- 4
Hu hu ha – nasza zima zła!
Szczypie w nos i szczypie w uszy,
Mroźnym śniegiem w oczy pruszy.
Astronomiczna zima nie chciała nas przywitać śniegiem, za to udało się z styczniowym początkiem roku. W ramach projektu "Zdrowo i sportowo" przedszkolaki spędziły czas na iście zimowych przyjemnościach. Między innymi tocząc bitwy na śnieżki, robiąc śniegowe aniołki, rysując i biegając po śniegu, czy turlając się z górki. Zabawy nie było końca. Były także zimowe spacery, podczas których obserwowaliśmy przyrodę. Dzieci wykonały przepiękne zimowe prace plastyczne, kodowanki, czy rozmawiały jak dbać o siebie zimą, jak się ubierać, jak pomagać zwierzętom w mroźne dni oraz jak dbać o bezpieczeństwo podczas zimowych zabaw.
Czekamy na kolejne zimowe szaleństwo ❄️⛄❄️☃️
Wigilia w przedszkolu 🎄⭐🍽️
- 09.02.2025
- 6
Święta Bożego Narodzenia to jedne z najpiękniejszych dni w roku. Czas ten poprzedzają liczne przygotowania. Dzieci poznawały świąteczne tradycje, wykonywały ozdoby oraz uczyły się kolęd. Świąteczne dekoracje oraz dzieci w galowych strojach wprowadzały nastrój oczekiwania na wyjątkowe, niecodzienne wydarzenie. Uroczystość rozpoczęły występy dzieci, a następnie wspólne kolędowanie. Przedszkolaki z dużym zaangażowaniem odgrywały swoje role.
Uroczystość uświetniła swoją obecnością pani Jola, z którą wspólnie przy jednym stole mogliśmy się podzielić opłatkiem. Dziękujemy za obecność.
Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych, lecz również, co najważniejsze wzmacniają bliskie i serdeczne relacje. ❤️🎄⭐
Rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego "Z książką za pan brat" w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa
- 09.02.2025
- 1
W grudniu odbyło się uroczyste wręczenie nagród za udział w przedszkolnym konkursie fotograficznym "Z książką za pan brat" w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. 📚📚📚
Jego celem była promocja czytelnictwa, motywacja i zachęcanie do czytania książek, integracja międzypokoleniowa poprzez wspólne czytanie literatury budującej więzi rodzinne. Dzieciom oraz rodzicom dziękujemy za wzięcie udziału w konkursie, za kreatywność, a Pani Dyrektor za przybycie i wręczenie nagród 🎁
Spotkanie z Mikołajem 🎅
- 09.02.2025
- 4
6 grudnia w naszym przedszkolu wydarzyło się coś magicznego! Od samego rana dzieci czekały, z niecierpliwością na wyjątkowego gościa... i w końcu pojawił się ON – Święty Mikołaj! 🎅
Podczas spotkania dzieci miały okazję porozmawiać z Mikołajem, zaśpiewać dla niego piosenki i opowiedzieć, jak grzeczne były przez cały rok. 😊 Nie zabrakło również prezentów, które wywołały ogromną radość i szerokie uśmiechy na twarzach naszych przedszkolaków. 🎁
Serdecznie dziękujemy Świętemu Mikołajowi za wizytę i cudowną atmosferę, którą wniósł do naszego przedszkola. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie!
🌟 Ho, ho, ho!
Ważne informacje dot. rekrutacji
- 17.03.2025
WESOŁYCH ŚWIĄT!
- 23.12.2024
Dodatkowe zajęcia z informatyki w klasie piątej
- 19.12.2024
Podczas dodatkowych zajęć z informatyki uczniowie z klasy 5 uczyli się budowy pojazdów i maszyn, które mogą się poruszać. Na kolejnych zajęciach poznawali tajniki programowania w aplikacji WeDo Lego Education. Program ten umożliwia sterowanie ruchem pojazdów z wykorzystaniem bezprzewodowej komunikacji. Podczas zajęć zostały sfilmowane niektóre działania, a Patryk zmontował film, który prezentujemy. Zajęcia dostarczają uczniom niesamowitej frajdy, pozwalają łączyć naukę i zabawę, a wspólne projektowanie pojazdów w grupie uczy współpracy i komunikacji.
Poznajemy świat emocji 😄😢😡😤😍
- 19.12.2024
- 5
Uczniowie naszej szkoły wyruszyli w niezwykłą wyprawę po świecie emocji.🤗
Poznaliśmy niezwykłych bohaterów: radość 😄, smutek😢, złość😡, zazdrość😤, szczęście.😍
To był ważny, zabawny, wzruszający i inspirujący czas. Bo emocje są ważną częścią naszego życia: warto umieć je rozpoznawać i dobrze sobie z nimi na co dzień radzić.💪
Bardzo dziękujemy prowadzącym za ich energię, otwartość i wiele cennych treści.🌹
Kiermasz świąteczny 2024 💫🎄❄️
- 18.12.2024
- 15
Tradycją już jest, że przed świętami Bożego Narodzenia organizowany jest w naszej szkole kiermasz połączony z występem artystycznym dzieci. Również w tym roku po uroczystym przywitaniu gości przez Panią Dyrektor Natalię Radosz młodzi artyści swoim wyjątkowym śpiewem kolęd i pastorałek oraz charyzmatyczną grą aktorską wprowadzili wszystkich w świąteczny, radosny nastrój. Po jasełkach wszyscy uczestnicy wydarzenia mieli okazję odwiedzić kiermasz bożonarodzeniowy zorganizowany przez rodziców. Kolorowe stoiska wypełniły się świątecznymi ozdobami, rękodziełem oraz domowymi wypiekami. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie – od ręcznie robionych bombek i stroików po smaczne pierniki i ciasta. Atmosferę jarmarku dopełniały świąteczne melodie. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego wyjątkowego dnia.😊💫🎄❄️
Serdecznie zapraszamy ⭐️🎄😊
- 08.12.2024
WIZYTA GÓRNIKA W PRZEDSZKOLU ⚒️
- 08.12.2024
- 1
4 grudnia obchodzimy Dzień Górnika. Z tej okazji w ramach innowacji "Kim zostanę gdy dorosnę - poznajemy zawody" gościliśmy w naszym przedszkolu górnika pana Porembę. Podczas spotkania dzieci miały okazję wzbogacić swoje wiadomości na temat ciężkiej i czasami niebezpiecznej pracy górnika. Dowiedziały się, w jaki sposób wydobywany jest węgiel oraz jak bardzo jest nam potrzebny w codziennym życiu.
Przedszkolaki dowiedziały się, że górnicy witają się i żegnają słowami- „Szczęść Boże”.
Górnik przybył do nas w stroju galowym. Dlatego dzieci miały okazję przyjrzeć się z bliska mundurowi, czapce górniczej - czako, odznaczeniom, które górnicy otrzymują za długoletnią, ciężką pracę w kopalni. Pan Poręba wyjaśnił dzieciom, jakie znaczenie mają kolory pióropuszy na czapce i kto je nosi. Mogliśmy się dowiedzieć kim jest św. Barbara czy skarbnik. Przedszkolaki chętnie i z zaciekawieniem wysłuchały opowieści. W trakcie wizyty zadawały wiele pytań, na które gość chętnie odpowiadał.
Dziękujemy za przybycie i zapraszamy za rok ⛏️❤️😉
Dzieci w krainie bębnów - warsztaty bębniarskie 🥁
- 08.12.2024
W naszym przedszkolu 3 grudnia odbyły się warsztaty bębniarskie, w tym dniu wszystkie przedszkolaki zostały wprowadzone w pasjonujący świat dźwięków i rytmów. Pod kierunkiem instruktora dzieci uczyły się podstawowych technik wydobywania dźwięków, wykorzystując w tym celu różnego rodzaju bębny w tym Afrykańskich- djembe. Podczas zajęć każdy przedszkolak mógł zostać muzykiem i stworzyć własny rytm. 🎶🎵🎼🎼
Przedszkolaki na musicalu - LEGENDY POLSKIEGO MORZA” „BAŁTYCKIE LOVE STORY”
- 08.12.2024
- 2
W poniedziałek 2 grudnia wybraliśmy się do Miejskiego Domu Kultury w Lublińcu, gdzie obejrzeliśmy wyjątkowy musical o księżniczce Juracie, która marzyła o prawdziwej miłości. Przedstawienie przygotował Teatr Moich Marzeń z Chorzowa. Z przepiękną scenografią przenieśliśmy się na polską plażę i w głębiny Bałtyku. Księżniczka Jurata, władczyni morskich głębin, odrzucała wszystkich kandydatów do swojej ręki, bo pragnęła znaleźć prawdziwą miłość. W końcu zrozumiała, że jej serce należy do rybaka Kazia. Z zapartym tchem śledziliśmy losy Juraty, kibicując jej w spełnianiu marzenia o miłości. Zachwyciły nas wspaniałe kostiumy, piękna muzyka, energetyczne tańce i doskonała gra aktorska. To niezwykłe widowisko na długo pozostanie w naszej pamięci. 👸❤️🤴
Światowy Dzień Pluszowego Misia w przedszkolu 🧸
- 08.12.2024
- 8
Pluszowy miś to najlepszy przyjaciel każdego dziecka, ukochana maskotka na dobre i złe chwile. Można go przytulić, a nawet powiedzieć mu o czymś bardzo ważnym.
Z tej okazji w dniu 25 listopada przedszkolaki z naszego przedszkola uczestniczyły w obchodach "Światowego Dnia Pluszowego Misia". Każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim "milutkim przyjacielem". Można było zobaczyć misie małe, średnie, duże, brązowe, różowe, białe itd. Wszystkie były śliczne i wyjątkowe. W tym wesołym dniu na przedszkolaki czekało wiele atrakcji. Zostały zaproszone do wspólnej zabawy ze swoimi misiami, bawiły się do znanych misiowych przebojów.
Dzieci wykonały wiele misiowych zadań jakie były przygotowane m.in. zabawy matematyczne, kodowanie i programowanie, a także wykonały prace plastyczne.
Grupa Biedronek zabrała swoje misie na spacer. Do przedszkola zawitała także Pani Jola z biblioteki i odczytała przedszkolakom bajki o misiach, za co bardzo dziękujemy.
Ten wyjątkowy dzień był pełen uśmiechu i świetnej zabawy. Dzieci były szczęśliwie, iż mogły spędzić tyle czasu ze swoimi pluszowymi ulubieńcami oraz pokazać je swoim koleżankom i kolegom z grupy.
Archiwum Aktualności