23 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich – święto autorów, ilustratorów i wydawców książek oraz czytelników i czytelnictwa.
Czytanie książek spełnia bardzo ważną rolę : inspiruje, rozwija wyobraźnię, poprawia skupienie i koncentrację, redukuje stres, poszerza wiedzę a także rozwija wrażliwość na drugiego człowieka. Książka jest ciekawa, dzięki niej możemy przeżyć niesamowite przygody, wzruszyć się i uśmiechnąć.
Tego dnia uczniowie klasy pierwszej mieli okazję zapoznać się z nowościami w szkolnej bibliotece. Dowiedzieli się również, dlaczego warto czytać książki oraz czym są prawa autorskie, a także poznali perypetie bohaterów książeczki pt. „Jak Kacper Jagódka zakładał bibliotekę." Na zakończenie zajęć uczniowie wykonali pracę plastyczną pod hasłem "Okładka mojej ulubionej książki."