17.11.2023 r. w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Nasza szkoła przystąpiła do tej akcji po raz pierwszy i mamy nadzieję, że nie po raz ostatni. Organizatorem Głównym ŚDTM jest Wydawnictwo Karty Grabowskiego. Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM) to bezpłatna akcja edukacyjna, która w tym roku odbyła sie już po raz 13.
Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia.
„Tabliczkowa wiedza” sprawdzana była w niecodzienny sposób – podczas króciutkich egzaminów z tabliczki mnożenia. Egzaminatorami byli uczniowie. Zaopatrzeni w losy, przepytywali swoich kolegów oraz dorosłych pracowników szkoły. Ci, którzy w tym dniu zdali tabliczkowy egzamin, otrzymali słodką nagrodę.
W dni poprzedzające ŚDTM odbyły sie klasowe eliminacje do szkolnego finału Mistrzostw w Tabliczce Mnożenia, który odbył sie właśnie 17 listopada. Wzięło w nim udział ośmioro uczniów z klas III- VI. Tytuł Mistrza Tabliczki Mnożenia 2023 i pamiątkową statuetkę zdobył uczeń klasy VI- Łukasz Mazoń, który rozwiązał bezbłędnie i w ekspresowym tempie przygotowany test na mnożenie i dzielenie w zakresie 100. Wszyscy uczestnicy finału otrzymali pamiątkowe dyplomy.
Gratulujemy wszystkim uczniom i zachęcamy do systematycznego utrwalania tabliczki mnożenia!