Microsoft Office 365

ZASADY KORZYSTANIA Z MICROSOFT OFFICE 365

Korzystając z usług Office 365 należy  przestrzegać następujących zasad:

1. Poczta obsługiwana przez aplikację Outlook,  służy wyłącznie do kontaktów wewnątrzszkolnych. Nie należy jej stosować w celach innych niż komunikowanie się z nauczycielami lub uczniami szkoły.

2. Uczeń ma obowiązek codziennego sprawdzania swojej poczty.

3. W celu komunikowania się i prowadzenia zajęć online wykorzystywana jest aplikacja Teams.  Podczas zajęć online należy przestrzegać zasady dotąd obowiązujących podczas zajęć lekcyjnych, zachowując zasady dobrego wychowania i kultury, czerpiąc z zajęć jak najwięcej wiedzy. Ze względu na specyfikę prowadzonych zajęć i narzędzie, dzięki któremu jest one przeprowadzane wprowadzone zostają następujące zasady:

•  Zespoły tworzone są wyłącznie przez nauczycieli. Zabrania się tworzenia zespołów prywatnych lub publicznych przez uczniów.

• Spotkanie online rozpoczyna i kończy wyłącznie nauczyciel.

• Jakiekolwiek nagrywanie i rozpowszechnianie spotkań jest zabronione.

• Podczas zajęć to nauczyciel koordynuje wypowiedziami uczniów.

• Zabronione jest wyciszanie, wyłącznie wzajemne uczniów.

• W spotkaniu online mogą brać udział tylko członkowie danego zespołu. Zakazuje się zapraszania osób spoza zespołu.

• Wpisy na czacie ogólnym, jak i podczas trwania spotkania powinny dotyczyć wyłącznie spraw związanych z nauką i wychowaniem. Zabrania się wszelkiego rodzaju zachowań wykraczających poza zasady dobrego wychowania.

• W sytuacji braku reakcji na przestrogi nauczyciela o nieodpowiednim zachowaniu ucznia, nauczyciel ma prawo pozbawić czasowo ucznia korzystania z zajęć online. O zachowaniu zostają powiadomieni rodzice ucznia. Uczeń ma wtedy obowiązek skontaktować się mailowo z nauczycielem, aby pozyskać informacje o zadaniach zrealizowanych podczas zajęć i wykonać je samodzielnie.