• Procedura zwalniania ucznia w trakcie zajęć szkolnych

1. Uczeń może zostać zwolniony na podstawie przesłanej wiadomości przez dziennik internetowy do wychowawcy klasy lub nauczyciela prowadzącego zajęcia, z których uczeń będzie zwolniony najpóźniej na godzinę przed rozpoczęciem zajęć w danym dniu.

Wiadomość musi zawierać następującą treść:

„Proszę o zwolnienie mojego dziecka z zajęć szkolnych w dniu … od godz. … do godz. … Dziecko opuści szkołę samodzielnie/pod opieką … Jednocześnie oświadczam ,że biorę na siebie pełną odpowiedzialność za bezpieczeństwo dziecka od wymienionej godziny.”

2. Uczeń może zostać zwolniony także na podstawie zwolnienia pisemnego,      podpisanego przez rodzica, dostarczonego do wychowawcy przez ucznia. Wychowawca wprowadza zwolnienie ucznia z zajęć do dziennika elektronicznego (symbol „u” we frekwencji). W razie nieobecności wychowawcy druk zwolnienia należy dostarczyć do dyrektora szkoły. Druk zwolnienia jest dostępny jest na stronie szkoły. DRUK ZWOLNIENIA

3. Uczeń ma obowiązek zgłosić się u nauczyciela prowadzącego zajęcia lub u wychowawcy w celu potwierdzenia przesłania zwolnienia od rodzica. Nauczyciel lub wychowawca wprowadza zwolnienie ucznia z zajęć do dziennika elektronicznego (symbol „u” we frekwencji).

4. Uczeń, który nie zgłosił zwolnienia u nauczyciela lub wychowawcy nie może opuścić szkoły. Wyjście ucznia bez zgłoszenia jest traktowane jako samowolne opuszczenie szkoły.