PRZEDMIOTOWE ZASADY OCENIANIA Z INFORMATYKI

NAUCZANIE ZDALNE

Zadania dydaktyczne z informatyki będą realizowane z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. Nauczyciel kontaktuje się z uczniami poprzez:

• e-dziennik

• platformę Microsoft

• inne, wybrane przez nauczyciela, narzędzia do nauki zdalnej

Oceny wystawiane będą zgodnie z obowiązującym w szkole systemem wagowym, a oceny cząstkowe zgodnie z obowiązującym systemem procentowym.

1. Podstawowym narzędziem pracy na odległość będzie platforma Office365 jako obszar roboczy do współpracy uczniów i nauczycieli oraz gromadzenia zbiorów, zadań.

2. Wszystkie formy zaplanowane przez nauczyciela są obowiązkowe, co oznacza, że uczeń musi posiadać z nich ocenę.

3. Brak oddania/wysłania pracy skutkuje oceną niedostateczną.

4. Nauczyciel weźmie pod uwagę w ocenianiu przede wszystkim aktywność, systematyczność i postępy ucznia.

5. Jeżeli czasowo z przyczyn losowych uczeń nie miał dostępu do materiałów, to zlecone zadania należy wykonać w innym terminie wyznaczonym przez nauczyciela.

6. Nauczyciel będzie uwzględniał pojawiające się trudności techniczne w związku z kształceniem na odległość i w miarę możliwości dostosuje sposoby sprawdzenia wiedzy i umiejętności do indywidualnych sytuacji.

7. Korzystanie przez ucznia z prac innych osób (bez podania źródeł) –plagiat, skutkuje oceną niedostateczną bez możliwości poprawy.