Wczoraj obchodziliśmy Dzień św. Patryka -irlandzkie święto narodowe i religijne.🍀🍀
Jest to święto patrona Irlandii, czyli św. Patryka. Najważniejszą tradycją obchodów tego dnia jest noszenie ubrań w kolorze zielonym. Zielony to narodowy kolor Irlandii, nawiązujący do trawiastego krajobrazu wyspy i symbolizującego koniczynę przypisywaną tradycyjnie świętemu Patrykowi. Irlandczycy w wielu miastach organizują z tej okazji festyny i uliczne pochody, w których dominuje właśnie zieleń.
Na początku spotkania Pani Dyrektor Natalia Radosz wręczyła dyplomy oraz nagrody uczniom, którzy zostali wyróżnieni w konkursach: "Kapelusz Leprechaun'a" oraz "Lapbook o Irlandii".
W kategorii klas I-III:
1 miejsce: Karolina Gros🥇
2 miejsce: Iga Brzezina🥈
3 miejsce: Milena Ochman🥉
Wyróżnienia:
Magda Kuś🏅
Arkadiusz Grzyb🏅
W kategorii klas IV-VI:
1 miejsce: Julia Lizoń oraz Błażej Olm🥇
2 miejsce: Adam Kopyto oraz Nikodem Ochman🥈
3 miejsce: Paulina Gros oraz Patryk Kocyba🥉
Wyróżnienia:
Magdalena Kuc🏅
Lena Brzezina🏅
Julia Miłek🏅
Paweł Bielecki🏅
Nagrody za lapbooki otrzymali:
Lena Brzezina oraz Tomasz Mazurek🏅
Dla wszystkich uczniów biorących udział w konkursowych zmaganiach przygotowane zostały słodkie niespodzianki. Po rozdaniu nagród każdy mógł zakupić zieloną galaretkę, którą sprzedawały dziewczyny z Samorządu Uczniowskiego. Były też zielone cukierki dla wszystkich!🍬🍬🍬Chętni uczniowie mieli możliwość zrobienia sobie zdjęcia w koniczynkowej ramce 🍀🍀🍀😊. Bardzo dziękujemy uczniom za tak liczny udział w konkursie. Prace były naprawdę piękne i pomysłowe🍀😊👍. Natomiast Radzie Rodziców serdecznie dziękujemy za dofinansowanie nagród.🎁🤩