• Aktualności

  • Aktualności

          • Dzień Św. Patryka

          • 21.03.2024
          • Wczoraj obchodziliśmy Dzień św. Patryka -irlandzkie święto narodowe i religijne.🍀🍀
            Jest to święto patrona Irlandii, czyli św. Patryka. Najważniejszą tradycją obchodów tego dnia jest noszenie ubrań w kolorze zielonym. Zielony to narodowy kolor Irlandii, nawiązujący do trawiastego krajobrazu wyspy i symbolizującego koniczynę przypisywaną tradycyjnie świętemu Patrykowi. Irlandczycy w wielu miastach organizują z tej okazji festyny i uliczne pochody, w których dominuje właśnie zieleń.
            Na początku spotkania Pani Dyrektor Natalia Radosz wręczyła dyplomy oraz nagrody uczniom, którzy zostali wyróżnieni w konkursach: "Kapelusz Leprechaun'a" oraz "Lapbook o Irlandii".

            W kategorii klas I-III: 
            1 miejsce: Karolina Gros🥇
            2 miejsce: Iga Brzezina🥈
            3 miejsce: Milena Ochman🥉
            Wyróżnienia:
            Magda Kuś🏅
            Arkadiusz Grzyb🏅

            W kategorii klas IV-VI:
            1 miejsce: Julia Lizoń oraz Błażej Olm🥇
            2 miejsce: Adam Kopyto oraz Nikodem Ochman🥈
            3 miejsce: Paulina Gros oraz Patryk Kocyba🥉
            Wyróżnienia:
            Magdalena Kuc🏅
            Lena Brzezina🏅
            Julia Miłek🏅
            Paweł Bielecki🏅

            Nagrody za lapbooki otrzymali:
            Lena Brzezina oraz Tomasz Mazurek🏅

            Dla wszystkich uczniów biorących udział w konkursowych zmaganiach przygotowane zostały słodkie niespodzianki. Po rozdaniu nagród każdy mógł zakupić zieloną galaretkę, którą sprzedawały dziewczyny z Samorządu Uczniowskiego. Były też zielone cukierki dla wszystkich!🍬🍬🍬Chętni uczniowie mieli możliwość zrobienia sobie zdjęcia w koniczynkowej ramce 🍀🍀🍀😊. Bardzo dziękujemy uczniom za tak liczny udział w konkursie. Prace były naprawdę piękne i  pomysłowe🍀😊👍. Natomiast Radzie Rodziców serdecznie dziękujemy za dofinansowanie nagród.🎁🤩

          • Zdrowy uśmiech mamy, bo o zęby dbamy - Światowy Dzień Dentysty w przedszkolu 🦷😁

          • 19.03.2024
          • W tym miesiącu obchodziliśmy w naszym przedszkolu "Dzień Dentysty". Wprowadzeniem do tematu był wiersz  "Ząbek". Przedszkolaki miały okazję dowiedzieć się jak dbać o higienę jamy ustnej, kim jest stomatolog, co znajduje się w gabinecie dentystycznym, poznały budowę zęba oraz jaka jest ilość zębów u człowieka.
            Pogrupowalismy różne artykuły spożywcze, które działają korzystnie na ząbki ♥️🦷 oraz na te, które prowadzą do powstawania próchnicy 🦷🖤. Nie mogło również zabraknąć wielu innych ciekawych zadań. Prowadzenie tego typu działań edukacyjnych ma na celu wdrożenie dzieci do codziennego szczotkowania zębów i dbania o higienę jamy ustnej, ale również niwelowanie lęku i strachu przed wizytą u stomatologa🦷👩‍⚕️👨‍⚕️

          • II MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ SZACHOWY W KOCHANOWICACH

          • 17.03.2024
          • 15.03.2024r. w Gminnym Centrum Kultury i Informacji w Kochanowicach spotkało się 23 szachistów, którzy rywalizowali między sobą w II Międzyszkolnym Turnieju Szachowym. Celem rozgrywek było rozwijanie kreatywności oraz talentów i zdolności uczniów szkół podstawowych. Turniej rozegrany został systemem szwajcarskim, 7 rund po 10 minut na czas gry na zawodnika. W klasyfikacji ogólnej Zespół Szkolno-Przedszkolny w Lisowicach zajął III miejsce. Głównym sponsorem turnieju była firma SIT-SIT z Dobrodzienia, która ufundowała kolorowe pufy. Klasyfikacja dziewczyn: IV miejsce – Miłek Julia Klasyfikacja chłopców: IV miejsce – Mazoń Łukasz V miejsce – Wachowski Szymon Dziękujemy wszystkim uczestnikom turnieju za udział i wspaniałą grę, a zwycięzcom gratulujemy. ŻYCZYMY WSZYSTKIM DALSZYCH SUKCESÓW!

          • Przedstawienie teatralne pt. „Rzepka” Juliana Tuwima w wykonaniu uczniów klasy III. Próby aktorskie przedszkolaków.

          • 19.03.2024
          • W zeszłym tygodniu przedszkolaków spotkała niemała niespodzianka. Do przedszkola przybyła
            klasa 3 z wychowawczynią zaprezentować przedstawienie "Rzepka". Dzieci przebrane za postacie z wiersza wyruszyły na scenę, gdzie z pełnym zaangażowaniem odgrywały swoje role. Przedstawieniu towarzyszyła świetnie dobrana muzyka. Przedszkolaki z zainteresowaniem i radością obserwowały występ starszych kolegów i koleżanek. Przedszkolaki  widząc przedstawienie chętnie same później wcieliły się w role aktorów, próbując swoich sił na scenie. 
            Ta interakcja nie tylko sprawiła dzieciom wiele radości, ale również rozwijała ich kreatywność, pewność siebie i umiejętności społeczne. Serdecznie dziękujemy klasie 3 i Pani Izie, wielkie brawa, zapraszamy ponownie
            👏👏👏

          • Pasowanie na czytelnika

          • 19.03.2024
          • 11.03.2024 w naszej szkole odbyło się uroczyste Pasowanie na Czytelnika Biblioteki Szkolnej uczniów klasy I. Dla uczniów był kolejny ważny dzień- wszyscy stali się prawdziwym,i pełnoprawnymi czytelnikami naszej szkolnej biblioteki.

            Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

            W naszej szkole pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki na stałe wpisało się do kalendarza uroczystości szkolnych. Specjalnie na tę okazję uczennice klasy piątej została przygotowały krótka część artystyczną, podczas której uczniowie klasy I dowiedzieli się, dlaczego warto czytać książki.

            Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy w obecności Pani Dyrektor złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika.

            Po przyrzeczeniu nastąpiło uroczyste pasowanie na czytelnika. Nasi nowi czytelnicy otrzymałli w prezencie wyprawkę czytelniczą od Instytutu Książki, który prowadzi kampanię społeczną pod hasłem: "Mała książka - wielki człowiek". Na zakończenie uczennice klasy piątej zaśpiewały piosenkę "Na Wyspach Bergamutach." Potem wszyscy pierwszoklasiści zostali zaproszeni do częstego odwiedzania biblioteki i korzystania z jej zbiorów. Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze.

            Po takim wspólnym spotkaniu biblioteka będzie kojarzyła się najmłodszym czytelnikom z miejscem bezpiecznym, przyjaznym, radosnym, gdzie uczniowie są zawsze mile widziani.

            Warto wiedzieć, że do szkolnej biblioteki należy każdy uczeń naszej szkoły i nie trzeba się specjalnie zapisywać, czytelnikiem jest się od pierwszej do szóstej klasy. Zapraszamy wszystkie dzieci!!!

          • 8 MARCA

          • 13.03.2024
          • 8 marca – Dzień Kobiet – na stałe wpisał się do szkolnego kalendarza. Co roku z okazji tego sympatycznego marcowego święta w naszej szkole pojawiają się kwiaty, życzenia i drobne upominki dla małych i tych większych kobiet. W ten wyjątkowy dzień chłopcy zachowali się, jak prawdziwi dżentelmeni, a dziewczyny czuły się wyjątkowo ważne. Zarówno w klasach, jak i na szkolnych korytarzach czuć było wyjątkową atmosferę.💐🌹🌷🥰🍬🍭🧁

          • Przedszkole świętuje Dzień Kobiet

          • 13.03.2024
          • Chłopcy z obu grup obdarowali dziewczynki kwiatami oraz upominkami, które wywołały uśmiech na twarzach wszystkich małych kobietek. :) 🌷
            Dziewczynki mogły skorzystać ze strefy relaksu, w której chłopcy wykonywali małym paniom fryzury, zabiegi SPA, a także dobierali strój i dodatki. Był to czas wypoczynku i wspólnej zabawy 💄💇‍♀️💆‍♀️💅
            Chłopcy przygotowali dla dziewczynek także piosenkę, a wszystko to po to, aby dziewczynki poczuły się wyjątkowe, jak księżniczki i docenione. 🌹💐👑

          • Podsumowanie akcji „Podaruj książkę bibliotece”

          • 10.03.2024
          • W styczniu odbyła się w naszej szkole akcja „Podaruj książkę bibliotece”. Celem akcji było poszerzenie księgozbioru, co przyczyni się do rozwoju czytelnictwa w naszej szkole. Serdecznie dziękujemy wszystkim za tak liczny udział w akcji i przekazane dary książkowe. Dzięki zaangażowaniu rodziców, uczniów oraz nauczycieli nasza biblioteka wzbogaciła się o ponad 130 książek, które już można wypożyczać. Zapraszamy uczniów do zapoznania się z nowościami.

            Książki podarowali:

            Adam Kopyto

            Miłosz Kokot

            Franciszek Kokot

            Nina Kowal

            Lena Brzezina

            Iga Brzezina

            Paweł Bielecki

            Michalina Stankiewicz

            Paulina Leś

            Alicja Błyszcz

            Mirosław Osilor

            Karolina Gros

            Paulina Gros

            Julia Miłek

            Mariusz Osilor

            Marcel Kowal

            Kamil Panek

            Magda Kuś

            Igor Chyra

            Monika Kansy

            Amelia Piosek

            Mikołaj Grzyb

            Katarzyna Kukowka

            Tomasz Mazurek

            Kinga Gansiniec

            Szymon Wachowski

            Natalia Radosz

            Iwona Tomaszewska

            Małgorzata Sklorz

            Wszystkim darczyńcom dziękujemy!

          • "Aktywnie słuchamy muzyki"

          • 07.03.2024
          • Aktywne słuchanie muzyki to jedna z metod aktywizujących dzieci. Rozwija w nich muzykalność oraz pozwala pokonać nieśmiałość. Klasa III na lekcji muzyki z zastosowaniem tej metody dobrze się bawiła. Za instrumenty perkusyjne posłużyły wcześniej zrobione grzechotki z puszek. Zrealizowaliśmy kolejne zadanie z Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "W ekologicznym świecie dobrze bawić się będziecie".

          • DZIEŃ DINOZAURA

          • 07.03.2024
          • „Dinozaury miały siłę

            Jedne groźne, inne miłe.

            Choć minęło milion lat,

            Dobrze znam ich cały świat.

            Pterodonka narysuję,

            Dinozaura dzień świętuję.”

            W ubiegłym tygodniu nasze przedszkolaki świętowały Dzień Dinozaura. Z tej okazji odbyły niezwykłą podróż do świata prehistorycznych gadów. Realizując temat kompleksowy, poświęcony prehistorii, przedszkolaki zgłębiły wiedzę na temat życia dinozaurów. Dzieci dowiedziały się, jak żyły dinozaury, jak wyginęły i kim jest paleontolog. Przedszkolaki przeprowadziły eksperyment z wulkanem oraz zamieniły się w odkrywców, którzy poszukiwali ukrytych w piasku pozostałości dinozaurów. Następnie uczestniczyły w szeregu dino - zabaw takich jak: chodzenie po śladach dinozaurów, układanie puzzli, zabawy z pupą, dopasowywanie cieni, dinusiowe zabawy matematyczne, jak i kodowanie na macie i z kubeczkami. Dzieci wykonały wspólnie makietę, plakat dinozaurów, a także prace indywidualnie. Odwiedziliśmy nasze sąsiedzkie dinozaury, w końcu mamy to szczęście Dzień Dinozaura przeniósł nas w odległy, fascynujący i wciąż tajemniczy świat i był dla dzieci dużą atrakcją.

          • WYCIECZKA PRZEDSZKOLAKÓW NA MUSICAL „KRÓLOWA ŚNIEGU”

          • 04.03.2024
          • Miłość i przyjaźń to dwie wspierające siły, które pozwalają nam przetrwać największe kryzysy. Kiedy boimy się i upadamy, z otchłani wyciągają nas najbliższe osoby, kochający przyjaciele. Wspaniałym przykładem takiej relacji są Gerda i Kaj...To oczywiście „Królowa Śniegu" ❄️👸 Przedszkolaki miały dziś okazję obejrzeć musical w wykonaniu Artystów z Teatru Nowoczesnego z Krakowa w Miejskim Domu Kultury w Lublińcu. 
            To były prawdziwie wzruszające chwile 🥲 Barwne kostiumy, ruchoma scenografia oraz zróżnicowane efekty idealnie tworzyły magiczny i tajemniczy klimat przedstawienia. Baśniową atmosferę spektaklu dopełniały maski sceniczne, kostiumy oraz lalki. 😍💃

          • Gminny Turniej Piłki Nożnej w grze ,,jeden na jeden”

          • 01.03.2024
          • W dniu 27.02.2024 r. uczniowie naszej szkoły udali się na Gminny Turniej Piłki Nożnej w grze ,,jeden na jeden” do Pawonkowa, zorganizowany przez Szkołę Podstawową w Lisowicach.
            Naszą szkołę reprezentowali: Julia Miłek, Zuzanna Brzezina, Milena Piosek, Aleksandra Piecko, Artur Sprycha, Kamil Panek, Jakub Pietrucha i Szymon Wachowski .
            Każdy z naszych uczniów i uczennic rozegrał siedem bardzo wyczerpujących meczy. Po długich bojach nasi uczniowie zajęli następujące miejsca: 
            * wśród chłopców 
            8 miejsce - Kamil Panek, 
            5 miejsce - Jakub Pietrucha, 
            4 miejsce - Artur Sprycha 
            2 miejsce - podium Szymon Wachowski.🥈
            *wśród dziewcząt 
            8 miejsce - Milena Piosek, 
            7 miejsce - Aleksandra Piecko 
            3 miejsce - podium Zuzanna Brzezina 
            1 miejsce - zwycięstwo Julia Miłek 🥇🏆
            Wielkie brawa  👏👏👏👏👏 dla naszych wspaniałych zawodniczek i zawodników.

          • " Uroczystość jubileuszowa"

          • 01.03.2024
          • W dniu 27.02.2024 r. uczniowie klasy 3 oraz 4 reprezentowali naszą społeczność uczniowską podczas uroczystości jubileuszowych tzw. "Złotych Godów" w Pawonkowie. Zgromadzeni Jubilaci oraz przedstawiciele Urzędu Gminy mogli podziwiać występy naszych uczniów. Na początku dzieci z klasy 3 zaprezentowały przedstawienie "Rzepka", któremu towarzyszyły przepiękne stroje, rekwizyty oraz odpowiednio dobrana muzyka. Następnie uczniowie klasy 4 wykonali nietypowy, skoczny i energetyczny taniec z mopami. Na zakończenie występu Jubilaci wysłuchali wierszy i życzeń kolejnych lat w zdrowiu i miłości. Nasi uczniowie jak zawsze stanęli na wysokości zadania, zostali nagrodzeni gromkimi brawami oraz słodkościami .

          • ZIMOWY KONKURS RECYTATORSKI ☃️❄️

          • 01.03.2024
          • Dnia 22.02.2024 r. w przedszkolu odbył się konkurs recytatorski z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego 📚
            Głównym celem konkursu była popularyzacja literatury dziecięcej o tematyce zimowej ❄️☃️
            Konkurs rozgrywany był w dwóch kategoriach wiekowych, a występy  oceniało jury Pani Jola i Pani Sylwia, którym dziękujemy. 
            Kategoria 3-4 latki 
            Miejsce 🥇Tomasz Panek
            Miejsce 🥈 Alan Śliczny
            Miejsce 🥉 Fabian Jureczko
            Wyróżnienie zdobył 🏅Szymon Kuc 👏
            Kategoria 5-6 latki
            Miejsce 🥇Hanna Weber
            Miejsce 🥈Krzysztof Mańka
            Miejsce 🥉Julia Piosek 
                           🥉Alicja Panek
            Wszyscy uczestnicy doskonale poradzili sobie z tym zadaniem, a każdy występ nagradzany był gromkimi brawami. Na zakończenie konkursu wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodki upominek, zaś zwycięzcy dodatkowo zostali nagrodzeni. 
            Konkurs dostarczył dzieciom wielu wrażeń i przeżyć, a przede wszystkim dobrej zabawy.
            Wszystkim serdecznie gratulujemy! 👏👏👏

          • Nagrodzeni za bajkę "RODZINNA BAJKA" 🖊️📖

          • 01.03.2024
          • Podczas konkursu recytatorskiego nagrodzone zostały także dzieci, które wzięły udział w wcześniejszym konkursie, który polegał na wymyśleniu bajki i wykonaniu ilustracji.  Dziękujemy i gratulujemy Wiktorii i Tymkowi z rodzinami za piękne bajki, które będziemy czytać dzieciom.

          • "Klasa 4 w akcji"

          • 01.03.2024
          • Kto w naszej szkole lubi czytać książki? Na pewno klasa 4, która nie tylko czyta, ale i samodzielnie je tworzy. Wszyscy uczniowie klasy 4 wspólnymi siłami stworzyli książkę pt. "Klasa 4 w akcji". Każdy z nich samodzielnie napisał opowiadanie o ciekawych przygodach, które im się przydarzyły jako uczniom naszej szkoły. Do każdego opowiadania dołączyli obrazek przedstawiający treść danej opowieści. Uczniowie nie zapomnieli także o spisie treści oraz o pięknej okładce książki. Prace były intensywne i trwały długo, ale możemy zdecydowanie stwierdzić, że trud się opłacił. Stworzona przez nich książka będzie wspaniałą pamiątką ze szkolnych lat. 📒📚✒️📠🖥️

          • SPOTKANIE Z BAŁWANKIEM

          • 23.02.2024
          • Za oknem raz słońce, raz deszcz, a do przedszkolaków zawitał niesamowity gość 😱🤩 ☃️
            Dzieci miały okazję przywitać uroczego bałwanka, a tak naprawdę pożegnać 😢👋 Spotkanie rozpoczęliśmy od magicznej chwili, kiedy dzieci wsłuchały się w wiersz opowiadający o bałwanku. Następnie wszyscy razem roztańczyliśmy się z radosnym gościem, tworząc niezapomniane chwile pełne śmiechu i radości.
            Ale to nie koniec! Bałwanek okazał się nie tylko wspaniałym tancerzem, ale także mistrzem pozowania 📸😁 Z uśmiechem na twarzy każde dziecko miało okazję zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z naszym lodowym przyjacielem. 
            Na zakończenie wizyty, bałwanek obdarował każde dziecko...nie, nie śniegiem, cukierkami 😅🍬
            Dzień z bałwanem w przedszkolu z pewnością pozostanie w pamięci naszych przedszkolaków jako niezapomniana przygoda pełna śmiechu i tańca. 
            Pożegnaliśmy naszego uroczego bałwanka, ale dobra wiadomość brzmi, że obiecał wrócić...jeszcze w tym roku 😅...🌲Wszystkie przedszkolaki z niecierpliwością oczekują na kolejne spotkanie 😉
            Do zobaczenia bałwanku ❄️☃️👋

          • Spotkanie z funkcjonariuszem Policji

          • 18.02.2024
          • ,,Bezpieczeństwo uczniów, przemoc i agresja występująca w środowisku szkolnym i jej konsekwencje prawne”, to temat spotkania, które miało miejsce 14 lutego 2024 r. w naszej szkole. Spotkanie prowadziła asp.sztab. Iwona Ochman.

            Celem wizyty było przeprowadzenie rozmów z uczniami na temat rodzajów przemocy i agresji występujących w środowisku szkolnym oraz Internecie i jej konsekwencji prawnych.

            Uczniowie dowiedzieli się, czym są przemoc i agresja oraz jak mają postępować, gdy jesteśmy ich świadkami. Policjantka przypomniała wszystkim o bezwzględnym stosowaniu się do zasad i norm regulujących funkcjonowanie jednostki w społeczeństwie. Ostrzegała także, iż nieprzestrzeganie prawa może doprowadzić do poważnych konsekwencji, np. nadzoru kuratora, bądź skierowania sprawy do sądu rodzinnego. Dużo uwagi poświęciła również odpowiedzialności prawnej nieletnich, agresji i przemocy wobec rówieśnikówi pracowników szkoły oraz zasad zachowania obowiązujących w szkole i poza nią ze szczególnym uwzględnieniem przemocy werbalnej (inwektyw, wulgaryzmów, poniżania, ośmieszania, szatażowania itp.). Uczniowie z zaciekawieniem wysłuchali słów policjantki, a następnie zadawali pytania, na które nasz gość udzielił wyczerpujących odpowiedzi.

            Serdecznie dziękujemy przedstawicielce policji za wizytę w naszej szkole.

          • WALENTYNKI W PRZEDSZKOLU

          • 16.02.2024
          • „Mam serduszko, wielkie serce, spójrz jakie czerwone.
            Kogo kocham, kogo lubię, rzucę w jego stronę.
            Ciebie kocham, Ciebie lubię, Ciebie pocałuję.
            A czerwone dziś serduszko, wszystkim podaruję"
            W środę 14 lutego obchodziliśmy w naszym przedszkolu Walentynki. W tym dniu dzieci ubrały się na czerwono, a dzień przepełniony był atrakcjami oraz pogadankami na temat znaczenia miłości i przyjaźni w naszym życiu.

            Dzieci wzięły udział w różnych zabawach związanych z Walentynkami, m.in.: odśpiewały "I live you", szukały drugiej połówki serca, rozwiązywały zagadki dotyczące bohaterów bajek, kodowały. Poznały także historię i  tradycje walentynkowe, dowiedziały się jak ważne jest okazywanie uczuć przyjaźni i sympatii. 
            Wyklejały, rysowały i kolorowały serduszka, wykonywały laurki. Nie zabrakło również wspólnych tańców. Odbyła się walentynkowa sesja oraz spacer, gdzie dzieci wrzucały do skrzynek walentynkowe serduszka. ❤️ Długo nie musiały czekać na odzew sąsiedzkiej sympatii, za który bardzo dziękujemy  🍫😋❤‍🔥
            "Bądźmy dla siebie dobrzy i mili.
            Uprzejmości nigdy nie za wiele.
            Świat jest lepszy,
            gdy miłością się dzielimy".