• Odwiedził nas Mikołaj.....

• 07.12.2021
          • 6 grudnia w przedszkolu pojawił się długo wyczekiwany przez dzieci gość - Mikołaj. Przedszkolaki powitały go słowami piosenki: Wszystkie dzieci Mikołaja kochają,wszystkie dzieci na niego czekają... Mikołaj zaprosił dzieci do wspólnej zabawy oraz obdarował prezentami.

• ,, Akademia Pana Kleksa'' widziana oczami naszych  uczniów

• 07.12.2021
          • Klasa IV przygotowała projekty akademii, która została opisana przez Jana Brzechwę. Uczniowie odwzorowali w swoich pracach jej wygląd dodając swoje ciekawe pomysły. Wykazali się wielką wyobraźnią i pracowitością! A oto efekty ich pracy😃

• ROZPOCZYNAMY GRUDNIOWE ODLICZANIE!!!

• 01.12.2021
          • Nadszedł grudzień! Z niecierpliwością rozpoczynamy odliczanie dni do Świąt Bożego Narodzenia. Z tej okazji zapraszamy uczniów klasy czwartej, którzy lubią rozwiązywać problemy matematyczne, do udziału w konkursie ,,Grudniowe odliczanie". Konkurs rozpoczyna się w dniu dzisiejszym i trwa do 24 grudnia. Kazdego dnia czeka na Was nowe zadanie, które nalezy rozwiązać. Liczymy, ze nie zabraknie Wam chęci i wytrwałości. Powodzenia!

Zadania konkursowe znajdziecie TUTAJ

• UWAGA UCZNIOWIE KLASY 1

• 30.11.2021

Serdecznie zapraszam Was do udziału w zabawie adwentowej.

Każdego dnia od 1 do 24 grudnia otrzymacie ciekawe zadania do wykonania w domu. Zdjęcia wykonanych zadań trzeba przesłać na grupę WhattsApp klasy 1 lub wykonane prace przynieść do szkoły w wyznaczonym przez wychowawcę dniu.
            MIŁEJ ZABAWY
            WYCHOWAWCZYNI KLASY 1
            Link do zadań:

• 🎄🎄🎄INTERAKTYWNY KALENDARZ ADWENTOWY 🎄🎄🎄

• 29.11.2021
          • Już po raz trzeci serdecznie zapraszamy uczniów klas 4-6 do wzięcia udziału w interaktywnym kalendarzu adwentowym. Każdego dnia, od 1.12.21r. do 24.12.2021 r., za drzwiami będzie czekać świąteczna zagadka w języku angielskim lub niemieckim, odpowiedź należy przesłać w wiadomości w edzienniku :

Maria Anioł - j. angielski,

Urszula Ziaja - język niemiecki.

Bądźcie wytrwali i cierpliwi, nagrody już w drodze

Link do kalendarza:

• 🎄🎄🎄 Christams Challange 🎄🎄🎄

• 29.11.2021
          • Zapraszamy uczniów klas 1-3 do udziału w świątecznym wyzwaniu "Christmas Challange". Przez trzy tygodnie grudnia chętni uczniowie będą otrzymywać świąteczne karty pracy, jedną z języka angielskiego i jedną z języka niemieckiego. Kartę należy wypełnić i wymienić na następną. Uczniowie, którzy wykonają zadnia na wszystkich 6 kartach pracy otrzymają nagrody.

Pierwsze karty pracy już w tym tygodniu

• JUBILEUSZ SZKOŁY

• 25.11.2021
          • To nasza szkoła, kochana szkoła,
            stoi tak dumnie wśród liści zieleni.
            Co dzień do siebie dzwonkiem nas wola
            i kolorowo w słońcu się mieni.
            To nasza szkoła, kochana szkoła,
            w niej wszystkie troski odchodzą w dal,
            Tu jest nam dobrze, miło, wesoło,
            z nią się nam żegnać zawsze jest żal
            ❤️

To już 60 lat! Tyle minęło od momentu wybudowania naszej szkoły. Dziś tę rocznicę uczcili Uczniowie, Grono Pedagogiczne oraz pracownicy. W przygotowanym programie artystycznym uczniowie klas II, V i VI przedstawili rzeczywistość szkolną z dawnych lat i porównali ją ze współczesną sytuacją. Zaprezentowano także najważniejsze fakty związane z powstaniem i funkcjonowaniem naszej szkoły na przestrzeni ostatnich 60-u lat. Dzień upłynął nam w miłej atmosferze.

Prezentację przedstawiającą historię naszej szkoły można obejrzeć TUTAJ

• WYNIKI KONKURSU "Lampion św. Marcina"

• 25.11.2021
          • W szkolnym konkursie na "Lampion św. Marcina" wzięło udział 14 uczniów naszej szkoły. Jury wyłoniło 3 miejsca oraz jedno wyróżnienie :

🥇miejsce I Paweł Bielecki

🥈miejsce II Adam Kopyto

🥉miejsce III Daniel Kupczak

🏅wyróżnienie Maja Stankowska

Osobom nagrodzonym serdecznie gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i życzymy powodzenia w następnych konkursach, które już wkrótce.

• Z wizytą w Muzeum Paleontologicznym

• 22.11.2021
          • W tym tygodniu przedszkolaki odwiedziły Muzeum Paleontologiczne w Lisowicach. Dzieci z zaciekawieniem słuchały ciekawostek na temat dinozaurów, oglądaly eksponaty oraz wzięły udział w warsztatach. Dziękujemy Pani Ani za miło spędzony czas.

• Dzień Czarnego Kota

• 17.11.2021
          • Kolejna udana akcja Samorządu Szkolnego. W dniu dzisiejszym nasi uczniowie zamienili się w słodkie kociaki. Jak na koty przystało polowali na małe myszki, które wymieniali na cukierki.

• Szkolny Wolantariat

• 16.11.2021
          • Październik był w naszej szkole czasem dzielenia się dobrem z innymi ❤️
            Zbiórka darów na podopiecznych Fundacji Pomocy Bezdomnym Kotom "Felis" okazała się bardzo udana, zobaczcie sami, ile udało nam się razem uzbierać.

• 14.11.2021
          • Uczniowie klasy V-tej zabrali wszystkich na krótką podróż do przeszłości związaną z najważniejszymi postaciami i wydarzeniami dotyczącymi odzyskania przez Polskę niepodległości.

W trakcie apelu przypomnieliśmy sobie za co powinniśmy kochać nasz kraj oraz naszą małą ojczyznę.

• Szkoła do hymnu 2021

• 14.11.2021
          • Podobnie jak w ubiegłych latach wspólne odśpiewaliśmy hymn narodowy w ostatni dzień roboczy przed Narodowym Świętem Niepodległości o symbolicznej godzinie 11:11. W tym roku była to środa, 10 listopada.

• Z wizytą w Muzeum Paleontologicznym

• 13.11.2021
          • Dzień 8 listopada dla nas pierwszaków był bardzo miłym czasem spędzonym w Muzeum Paleontologicznym w Lisowicach. Dowiedzieliśmy się od pani Ani jak powstało nasze muzeum, skąd na naszych terenach wzięły się dinozaury i nasz smok Lisowicia Bojani. Potem szukaliśmy małych smoków, układaliśmy puzzle i było bardzo miło. Dziękujemy za tą lekcję.