PRZEDMIOTOWE ZASADY OCENIANIA

Z PRZEDMIOTU WŁASNA HISTORIA I KULTURA

W KLASIE V i VI

PZO oparte są na Statucie Szkoły Podstawowej w Lisowicach

1. Ocenianiu podlegają: prace pisemne, prace projektowe, odpowiedzi ustne, prace domowe, aktywność na lekcji, zadania dla chętnych, przygotowanie do zajęć (posiadanie zeszytu i potrzebnych przyborów).

2. W przypadku prac pisemnych przyjmuje się skalę punktową / procentową przeliczaną na oceny.

3. Uczeń przychodzi przygotowany na zajęcia kultury z materiału obejmującego dwie ostatnie jednostki lekcyjne (przygotowany do odpowiedzi ustnej, która nie musi być zapowiedziana).

4. Uczeń może jeden raz w ciągu półrocza zgłosić nieprzygotowanie do zajęć (brak zadania domowego lub nieprzygotowanie do odpowiedzi ustnej).

5. W razie jednodniowej absencji w dniu pracy pisemnej, uczeń musi ją zaliczyć na następnych zajęciach. W razie dłuższej nieobecności uczeń musi zaliczyć pracę pisemną w terminie do dwóch tygodni.

6. Pisemne prace kontrolne udostępnianie są na wniosek rodziców tyko do wglądu na terenie szkoły.

7. Każdy uczeń ma prawo do poprawienia oceny niedostatecznej w terminie dwóch tygodni.

8. Klasyfikacyjną ocenę śródroczną oraz roczną wystawia się z minimum trzech ocen, przy jednej godzinie lekcyjnej w tygodniu.

9. Trzy plusy z aktywności równe są ocenie bardzo dobrej.

10. Wszelkie informacje nienormowane w PZO zawarte są w Statucie Szkoły.

11. Wymagania edukacyjne dla uczniów z opiniami z PPP-P dostosowane są do indywidualnych potrzeb psychofizycznych i edukacyjnych uczniów, a dla uczniów z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego do warunków wskazanych według zaleceń.