• Z wizytą w lokalnej bibliotece

• 25.04.2022
          • Klasa 4 wybrała się z wizytą do lokalnej biblioteki. Uczniowie obejrzeli film, który przedstawił im historię obchodzonego 23 kwietnia Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich. Wysłuchali ciekawej opowieści Pani bibliotekarki oraz wzięli udział w warsztatach. Wykonali samodzielnie róże z papieru pozyskanego ze starych książek. Dlaczego róże? Jest to symbol związany z legendą o złym smoku, który pożerał panny. Waleczny książę go pokonał, a z jego krwi wyrosła piękna, czerwona róża.

• 25.04.2022
          • W piątek 22 kwietnia uczniowie naszej szkoły z zaangażowaniem włączyli się w obchody ŚWIATOWEGO DNIA ZIEMI.  Uczestniczyli w prezentacji ekologicznej, rozwiązywali Quizy multimedialne, sprzątali teren szkolny i wokół szkoły ( pamiętając oczywiście o segregacji śmieci). Każdy miał okazję poczuć się współodpowiedzialny za swoją Planetę!

• VII Gminny Konkurs Językowy "Trzy Stacje Językowe "

• 23.04.2022
          • 13 kwietnia w naszej szkole odbył się VII Gminny Konkurs Językowy "Trzy Stacje Językowe ". Do konkursu przystąpiło pięć szkół z naszej gminy, a tematem przewodnim były Święta Wielkanocne. Uczestnicy przedstawili przygotowaną wcześniej piosenkę lub wiersz, rozwiązali quiz oraz zaprezentowali piękne kapelusze wielkanocne. Na uczniów czekał również poczęstunek oraz wielkanocne gry interaktywne. Jury bacznie przyglądało się poczynaniom uczestników, przyznając następujące miejsca:

MIEJSCE I 🥇
            ZSP Lisowice

MIEJSCE II🥈
            ZSP Pawonków

MIEJSCE III🥉
            ZSP Kośmidry

Cieszymy się bardzo, że konkurs został reaktywowany. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za podjęcie wyzwania oraz ich nauczycielkom za pomoc w przygotowaniu się do konkursu. Do zobaczenia w przyszłym roku szkolnym 😀

• Warsztaty wielkanocne

• 11.04.2022
          • W poniedziałek 11 kwietnia przedszkolaki wzięły udział w warsztatach zorganizowanych przez Panią bibliotekarkę. Starszacy wykonali  zajączki, a dzieci z grupy młodszej kolorowe jajka.

• UWAGA,UWAGA !!! Mamy dla Was kolejny konkurs!

• 11.04.2022
          • Tym razem zachęcamy do wykonania zdjęcia, na którym przedstawicie siebie jako postać z Waszej ulubionej książki. Konkurs przeznaczony jest dla klas I-VI. Szczegóły znajdują się na plakacie.

• Podsumowanie konkursu "Easter Bonnet"

• 11.04.2022
          • "Easter Bonnet", czyli konkurs na kapelusz udekorowany w stylu wielkanocnym w dniu dzisiejszym został rozwiazny. Swój kapelusz wykonało aż 29 uczniów naszej szkoły, a każdy z kapeluszy piękny, unikatowy, jedyny taki. Jury długo myślało nam przyznaniem nagród, jednak rozwiązanie mogło być tylko jedno. Wszyscy uczestnicy zostali wyróżnieni oraz nagrodzeni. Taka sytuacja miała miejsce pierwszy raz, ale sami zobaczcie jakie cuda wyczarowali mali projektanci.

• Wyniki konkursu !!!

• 11.04.2022
          • 6 kwietnia w naszym przedszkolu miało miejsce rozwiązanie konkursu "My Easter Egg". Zadaniem konkursowym było wykonanie jajka wielkanocnego w formie dowolnej. Swoje prace zgłosiło aż 19 starszaków, a każda praca była piękna. Jury  doceniło pracę przedszkolaków i wyłoniło następujące miejsca, przyznając nagrody oraz dyplomy :

MIEJSCE 1🥇
            Alicja Błyszcz
            Sergiusz Grzyb
            Szymon Jureczko

MIEJSCE 2🥈
            Milena Ochman
            Piotr Wachowski

MIEJSCE 3🥉
            Igor Lizoń
            Magdalena Brzezina
            Karolina Piecka

WYRÓŻNIENIE 🏅
            Michał Piowczyk
            Mateusz Małek

Wszyscy pozostali uczestnicy również otrzymali dyplomy oraz nagrody pocieszenia.🎁

Kolejny konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem ze strony przedszkolaków, a poznanie wyników przyniosło spore emocje.

Dziękujemy również rodzicom za pomoc oraz motywowanie dzieci.