PRZEDMIOTOWE ZASADY OCENIANIA Z RELIGII W KLASACH IV-VI

W NAUCZANIU ZDALNYM

W ZESPOLE SZKOLNO – PRZEDSZKOLNYM W LISOWICACH

Zdalne nauczanie będzie się odbywać za pomocą narzędzi informatycznych, które posłużą do kontaktu z uczniami. Tą droga będą przekazywane przygotowane przez nauczyciela materiały tzn:

- zadania do wykonania

- zagadnienia do opracowania

- karty pracy, Quizy, krzyżówki

- linki z plikami audio – video

- prezentacje do obejrzenia

- filmy edukacyjne

Ocenianie będzie obejmowało następujące formy:

- prace kontrolne (testy, prezentacje, karty pracy)

- wypowiedzi pisemne ( notatka, wykonanie ćwiczeń w kartach pracy, referaty)

- prezentacje, projekty

- prace plastyczne ( wykonane na dany temat ze szczególnym uwzględnieniem zaangażowania uczniów)

- Quizy, krzyżówki

Uczniowie są zobowiązani do przesyłania swoich prac poprzez platformę Vulcan lub inne platformy edukacyjne, e-maila, dokumentów Word, programu Office 365 itp. Uczeń otrzymuje za przesłanie materiałów: ocenę, ,,+” lub ,,-’’ w zależności od decyzji nauczyciela. Gdy uczeń zadanej pracy nie będzie przesyłał należy liczyć się z konsekwencją - oceny niedostatecznej.

Wszystkie oceny w tym okresie będą miały wagę 1.

Nauczyciel udostępniając zadania, określa terminy, warunki i formy zaliczenia. Wykonane zadania uczniowie przekazują w uzgodnionej z nauczycielem formie i terminie. W pracy z uczniami o różnych potrzebach edukacyjnych uwzględnia się dostosowania wynikające z opinii i orzeczeń poradni psychologiczno– pedagogicznych.