Przedmiotowe Zasady Oceniania z matematyki

w Szkole Podstawowej w Lisowicach

obowiązuje w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19

W okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania szkoły zadania dydaktyczne, wychowawcze i opiekuńcze będą realizowanie z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. Nauczyciel kontaktuje się z uczniami poprzez:

e - dziennik,

platformę Microsoft,

inne, wybrane przez nauczyciela, narzędzia do nauki zdalnej.

Nauczyciel będzie uwzględniał pojawiające się trudności techniczne w związku z kształceniem na odległość i w miarę możliwości dostosuje sposoby sprawdzania wiedzy i umiejętności do indywidualnych sytuacji. Brane będą pod uwagę aktywność, systematyczność i postępy ucznia.

Uczeń ma możliwość konsultacji online z nauczycielem prowadzącym zajęcia (w terminie ustalonym z nauczycielem) lub podczas konsultacji w szkole.

Rodzic ma możliwość konsultacji z nauczycielem prowadzącym zajęcia, w godzinach wynikających z tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin dydaktycznych, przy wykorzystaniu narzędzi do komunikacji na odległość lub podczas godzin konsultacji w szkole.

Określa się następujące formy sprawdzania osiągnięć edukacyjnych:

Rodzaj sprawdzania wiedzy ucznia

Obowiązujący zakres materiału

Waga oceny

samodzielna praca ucznia

Zakres materiału podany przez nauczyciela z wyprzedzeniem

Samodzielna praca ucznia odbywa się w domu, w dowolnym czasie. Podany jest termin odesłania.

aktywność

Podczas zajęć prowadzonych online

Aktywność jest punktowana plusami. Za każde 5 plusów uczeń otrzymuje ocenę celującą.

prace dodatkowe

Odesłanie pracy w podanym terminie

quizy

Dotyczą aktualnie realizowanego materiału

Na platformie Eduelo

kartkówki online

Maksymalnie z ostatnich trzech tematów.

Bez zapowiedzi

sprawdziany realizowane na konsultacjach

Po ukończeniu działu programowego. Zapowiedziane z tygodniowym wyprzedzeniem

Uczeń ma prawo poprawić ocenę. Liczyć się będą obydwie oceny.

W ocenianiu bieżącym zachowane są progi:

• celujący 100%

• bardzo dobry 90%–99%

• dobry 70%–89%

• dostateczny 50%–69%

• dopuszczający 30%–49%

• niedostateczny 0% – 29%

Jeżeli czasowo uczeń nie miał dostępu do materiałów z matematyki, to należy wykonać zlecone zadania w wyznaczonym przez nauczyciela innym terminie.

Brak odesłania pracy skutkuje oceną niedostateczną.

Uczeń ma prawo poprawić ocenę. Do oceny semestralnej i rocznej liczyć się będą obydwie oceny.

Zaliczenia w/w form pisemnych i ich poprawy odbywać się będą w wyznaczonym przez nauczyciela terminie.