•  Przedmiotowe Zasady Oceniania z techniki

w Szkole Podstawowej w Lisowicach

1. Ocenianie ma na celu:

• monitorowanie pracy ucznia

• przekazywanie informacji odnoszących się do uzyskiwanych przez niego efektów

• informowanie ucznia o poziomie jego osiągnięć

motywowanie go do dalszych postępów w nauce

2. Zadania dydaktyczne, wychowawcze i opiekuńcze w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania szkoły będą realizowane z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. Nauczyciel kontaktuje się z uczniami poprzez

• e – dziennik,

• platformę Microsoft

• inne, wybrane przez nauczyciela, narzędzia do nauki zdalnej

3. Nauczyciel będzie uwzględniał pojawiające się trudności techniczne w związku z kształceniem na odległość i w miarę możliwości dostosuje sposoby sprawdzenia wiedzy i umiejętności do indywidualnych sytuacji (także sytuacji zdrowotnej).

4. Nauczyciel weźmie pod uwagę w ocenianiu przede wszystkim aktywność, systematyczność i postępy ucznia.

5. Podstawowym narzędziem pracy na odległość będzie aplikacja Microsoft Office 365 jako obszar roboczy do współpracy uczniów i nauczycieli oraz gromadzenia zbiorów, zadań.

6. Każdy uczeń ma możliwość konsultacji z nauczycielem prowadzącym zajęcia, w godzinach konsultacji on-line lub dodatkowo w innych terminach ustalonych z nauczycielem. Nauczyciel udziela uczniowi pomocy w samodzielnym planowaniu swojego rozwoju, wskazywanie kierunku dalszej pracy

7. Każdy rodzic ma możliwość konsultacji z nauczycielem prowadzącym zajęcia, codziennie w godzinach wynikających z tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych, przy wykorzystaniu komunikatora na e-dzienniku.

8. Formy sprawdzania osiągnięć edukacyjnych

• odpowiedzi pisemne

• aktywność

• samodzielne uzupełnianie przez ucznia karty pracy lub ćwiczeń

• testy online

• prace wytwórcze

• pomysły zainicjowane ze strony ucznia lub nauczyciela

9. Oceny uzyskane przez uczniów nauczyciel systematycznie wpisuje do dziennika elektronicznego. Progi procentowe dla uzyskania poszczególnych ocen:

• 100% - celująca (6)

• 90 - 99 % - bardzo dobry (5)

• 70% - 89% - dobry (4)

• 50 - 69% - dostateczny (3)

• 30 - 49% - dopuszczający (2)

• 29% - 1% - niedostateczny (1)

10. Jeżeli czasowo z przyczyn losowych uczeń nie miał dostępu do materiałów, to zlecone zadania należy wykonać w innym terminie wyznaczonym przez nauczyciela.

11. Brak oddania/wysłania pracy skutkuje oceną niedostateczną.

12. Uczeń ma prawo poprawić ocenę. Obie oceny liczone są do średniej.

13. Oceny śródroczne/ roczne a średnia ważona: średnia ważona ocena

• 5,31 i więcej celujący (6)

• 4,60 - 5,30 bardzo dobry (5)

• 3,60 - 4,59 dobry (4)