• PRZEDMIOTOWE ZASADY OCENIANIA Z PLASTYKI

NAUCZANIE ZDALNE

Cele i zadania oceniania:

1. Nauczyciel: monitoruje pracę ucznia, przekazuje niezbędne informacje dotyczące jego efektów nauki, informuje o poziomie osiągnięć ucznia oraz motywuje do dalszych postępów w nauce.

2. Nauczyciel: kontaktuje się z uczniami poprzez e- dziennik, platformę Microsoft lub inne narzędzia do nauki zdalnej wybrane przez nauczyciela.

3. Nauczyciel wystawiając ocenę bierze pod uwagę aktywność, systematyczność i estetykę wykonanej pracy zgodnej z kryteriami – wskazówkami nauczyciela.

4. Wszystkie prace plastyczne powinny być podpisane widocznie na wytworze ucznia.

5. Uczeń przesyła wykonane prace i polecenia w terminie podanym przez nauczyciela. Niedotrzymanie ustalonego terminu skutkuje oceną niedostateczną.

6. Kryteria oceniania z przedmiotu plastyka, progi procentowe stosowane przy ocenianiu bieżącym oraz progi procentowe stosowane przy wystawieniu ocen rocznych nie ulegają zmianom.