• PRZEDMIOTOWE ZASADY OCENIANIA Z JĘZYKA POLSKIEGO
          DLA KLAS IV- VI NA CZAS ZDALNEGO NAUCZANIA
          W SZKOLE PODSTAWOWEJ W LISOWICACH

1. Na czas nauczania zdalnego kryteria oceniania pozostają bez zmian. Zmianie ulegają wagi przypisane do poszczególnych kategorii ocen. Sprawdziany, wypracowania, kartkówki, odpowiedzi ustne, projekty otrzymują wagę 1.

2. Podczas nauki zdalnej uczeń ma obowiązek wykonywać zadania w zeszycie przedmiotowym, ćwiczeniach lub kartach pracy zgodnie z zaleceniami nauczyciela.

3. Uczeń ma obowiązek przesłać na adres mailowy nauczyciela w wyznaczonym terminie prace pisemne, które zostaną ocenione zgodnie z kryteriami. Niedotrzymanie ustalonego terminu skutkuje wpisaniem oceny niedostatecznej do dziennika.

4. Prace pisemne mają być tworzone samodzielnie przez uczniów. W przypadku skopiowania tekstu lub jego części z Internetu bez podania źródła cytatu uczeń otrzymuje oceną niedostateczną.

1. Ocenianiu podlegać będą następujące formy: sprawdziany, odpowiedzi ustne, dyktanda, karty pracy, ćwiczenia, wypracowania oraz inne zlecone przez nauczyciela.

2. Nauczyciel może ocenić również aktywność na zajęciach, zaangażowanie i wkład pracy podczas nauki zdalnej.

3. Sprawdzanie wiedzy i umiejętności uczniów odbywać się będzie zgodnie z formami przyjętymi w Wewnątrzszkolnych Zasadach Oceniania i Przedmiotowych Zasadach Oceniania, z zastrzeżeniem, że sposób zastosowania danej formy musi uwzględniać wykorzystanie metod kształcenia na odległość.

4. Przy ocenianiu nauczyciel musi uwzględnić pojawiające się trudności techniczne w związku z nauczaniem na odległość.

5. Oceny uczniów są wpisywane na bieżąco do dziennika elektronicznego, a uczniowie są o nich informowani drogą mailową lub w czasie zajęć on-line.